POŽADOVANÉ OBLEČENÍ

x – x – x

Vázání kravaty, motýlka

V našich kurzech pro mládež platí podmínka vhodného oblečení. Tato zvyklost se týká nejen frekventantů kurzu, ale i všech dalších návštěvníků. U kurzů pro dospělé platí podmínka vhodného požadovaného oblečení a obutí – viz dále.

Vhodné oblečení pro účastníky kurzu a i pro návštěvníky je zásadní podmínkou závaznou pro všechny, kteří se chtějí zúčastnit hodiny.

Oblečení v klasických tanečních kurzech pro mládež – 1.ročník:

U dívky krátké společenské šaty vcelku (se širší sukní) nebo i sukně a halenka, event.společenský top či tílko (pokud jsou střihem a materiálem vhodné do společnosti), rukavičky jsou vhodným doplňkem, ale jsou na Vašem uvážení. Boty na středně vysokém (5-6 cm) úzkém podpatku, a s pevnou patou a tenkou podrážkou jsou nutností!

U chlapce smoking či tmavý (může, ale nemusí být černý) oblek s bílou košilí a tmavým motýlkem nebo s jednobarevnou košilí ve světlých pastelových barvách a kravata; tmavé ponožky a tmavé polobotky. Společenské rukavice jsou u chlapců nezbytné (lze je obstarat i u nás na prvních několika lekcích za symbolickou cenu do 100 Kč).

U doprovázejících osob – dáma krátké šaty a společenské obutí, pán smoking či oblek s kravatou či motýlkem. Oba obuv vhodnou na parket (kozačky na parket nejsou vhodné).

Na prodloužené a plesy – viz níže.:

A co se do tanečních kurzů nehodí:

Oblečení v tanečních kurzech pro dospělé – v kurzech, kde JE požadováno FORMÁLNÍ oblečení:

Dáma společenské šaty krátké či koktailové délky, příp. sukně a společenské tílko či top či halenka – pokud jsou střihem a materiálem vhodné do společnosti.

Pán smoking či oblek s kravatou či motýlkem.

Oba – obutí vhodné na parket (u pána vyhoví polobotky, u dámy společenská obuv ideálně na středně vysokém úzkém podpatku, s tenčí podrážkou a pevnou patou.

Oblečení v tanečních kurzech pro dospělé – v kurzech, kde NENÍ požadováno formální oblečení:

Dáma koktejlové šaty nebo sukně či společenské kalhoty doplněné společenským topem nebo tílkem či halenkou.

Pán společenské kalhoty (ne džíny) a košile s dlouhým rukávem, s kravatou či bez – dle vlastního uvážení. Sako není třeba.

Oba – zvolte prosím obutí vhodné na parket (u pána vyhoví polobotky, u dámy společenská obuv ideálně na středně vysokém úzkém podpatku, s tenčí podrážkou a pevnou patou. Nevyhoví sportovní obuv, obuv na vysoké platformě, obuv bez podpatku.

Oblečení vhodné na plesy, prodloužené a další akce taneční školy (platí pro kurzy mládeže i pro VŠECHNY kurzy pro dospělé:

Vhodné oblečení na akce je dle obecných zvyklostí předepisováno na pozvánkách či vstupenkách. Platí pro všechny účastníky, tedy i pro hosty. Často je uvedeno „black tie“, v tom případě na sebe muž bere smoking, bílá košile, motýlek (nebo v podmínkách českých tanečních kurzů i tmavý oblek s motýlkem či kravatou) a dáma tomu odpovídající šaty, tedy ideálně alespoň tzv. koktailové délky. Případně krátké černé. Detaily vyslechnete při některé přednášce v kurzech.

Oblečení pro kurzy Single Lady DancingTM

Pro kurzy Single Lady DancingTMje dobré jakékoliv volné oblečení, v kterém se budete dobře cítit, které Vám bude vyhovovat a obutí vhodné na parket – tedy ideálně boty na středně vysokém, úzkém podpatku s pevnou patou (ne pantofle).

Oblečení pro speciálky a experimentálky – 2.ročník tanečních pro mládež

Co si obléci do speciálek? Zatímco oblečení do klasických tanečních kurzů by mělo být společenské a svým způsobem slavnostní, oblečení pro taneční speciálky by mělo mít spíše tréninkový charakter.

Doporučujeme tréninkové oblečení, tedy dívky tílko či top a volnější, širší sukně – a musí vám to slušet! Chlapci dlouhé, volné kalhoty a košile s dlouhým či krátkým rukávem či tričko s límečkem – také vám to musí slušet. Oba obutí na parket – a to je velmi důležité, nejdůležitější! V každém případě tedy slušné, čisté, ale free oblečení. Používání antiperspirantu nutností!:-)