Časté dotazy, otázky

Za dobu praxe s tanečními kurzy je nám jasné, že se často potřebujete zeptat na některé věci. Abychom vám ulehčili práci s psaním zpráv či telefonováním, nejčastější dotazy jsme zde pro jednoduchost shrnuli.

“Vedeme Vaše kroky” již od roku 1990.

Taneční pro mládež

Taneční pro dospělé

Taneční pro mládež

 

Klasické taneční jsou velkou událostí, ze které jsou mnozí pořádně nervózní. My vaše obavy chápeme a naší snahou je většinu z nich rozptýlit ještě předtím, než poprvé vstoupíte na taneční parket a uslyšíte: „Pánové, zadejte si dámy!“ Proto jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastější otázky, které se s tanečními kurzy pro mládež nejčastěji pojí.

Výběr termínu, přihlášení

Chci se přihlásit, ale nevím, jestli máte ještě volno. Kde to zjistím?

Podívejte se na stránku určenou kurzům pro mládež, kde v najdete informace o stavu kurzu. Do některých kurzů už můžeme přijímat jen chlapce, zápis do dalších už může být zcela zastavený.

Kdy se mám přihlásit do tanečních kurzů, aby bylo ještě volné místo?

Středoškolské taneční startují na podzim, přihlášky do nich ale přijímáme už od prosince předchozího roku. A zájem o výuku je veliký – už v březnu míváme plná všechna místa pro dívky a další přijímáme jen v páru s chlapcem. Chlapci se hlásí o něco později, nicméně už v červnu míváme i pro ně v některých kurzech plno. Nenechávejte tedy přihlášku do tanečních na posledních chvíli!

Nevím, jaký si mám vybrat den, protože ještě neznám rozvrh na příští rok. Můžu v září změnit termín kurzu?

Chápeme, že není možné dopředu odhadnout, jak bude vypadat váš nový rozvrh. Nicméně zkuste si vybrat termín, u kterého je jen malá pravděpodobnost, že se vám taneční budou křížit se školou. Nepovedlo se? Ozvěte se nám a společně se pokusíme najít jiný termín, který vám bude vyhovovat.

Cena tanečních, platba

Do kdy mám taneční zaplatit?

Zprávu – mailem – s potvrzením o zařazení do tanečních kurzů pro mládež a podrobnostmi o platbě kurzovného od nás obdržíte do týdne (v létě do 14 dnů) od podání přihlášky. Kurzovné je pak potřeba zaplatit do dvou týdnů – bankovním převodem, složenkou nebo osobně v hotovosti.

Je možné zaplatit kurzovné ve splátkách?

Taneční u nás můžete zaplatit ve splátkách, nebo posunout platbu. Nicméně je potřeba se s námi spojit telefonicky – nebo mailem a individuálně se domluvit.

Zapomněl/a jsem zaplatit kurzovné! Je to problém?

Záleží na tom, jak dlouhá je prodleva. Pokud je prodleva maximálně týdenní, nedělejte si těžkou hlavu a kurzovné pošlete. Pokud je delší, zavolejte nám, nebo pošlete mail a společně najdeme řešení.

Dostaneme slevu, když se hlásíme ve větší skupině?

Mrkněte na tematickou stránku o tanečních, kde najdete naše standardní slevy. Pro individuální slevu nám pošlete mail – nebo zavolejte. Společně vymyslíme, co pro vás můžeme udělat – záležet totiž bude na velikosti skupiny, počtu dívek a chlapců, ale i na obsazenosti konkrétního kurzu.

Průběh a program 

Zaplatil/a jsem taneční, ale průkazka nedorazila. Co mám dělat?

Nic 🙂 Ve zprávě, kterou jsme vám poslali a ve které byly podrobnosti k tanečním, je uvedeno, že od nás průkazku dostanete na první lekci. A ve zprávě je uvedený i její přesný termín. Takže žádný strach!

Nemám představu o tom, co si mám vzít na sebe. Jak vypadá vhodné oblečení do tanečních?

I džíny, tričko a minisukně jsou slušné oblečení a mohou být i čisté. Do tanečních ale nejsou VHODNÉ. Jak konkrétně by (ne)mělo vypadat oblečení do tanečních, jsme sepsali na samostatnou stránku. Pročtěte si ji před první lekcí!

Můžou se na mě přijít podívat rodiče?

Ano. Kdykoli a na jakoukoli lekci. Dívky mají jednu průkazku pro doprovod v ceně tanečního kurzu – ta platí po jednu osobu starší 21 let. Ostatní si mohou v pokladně zakoupit jednorázovou vstupenku. Nicméně pozor na to, že řád tanečních kurzů pamatuje i na vhodné oblečení pro doprovod.

Kdy bude prodloužená a kdy závěrečný ples?

Prodloužená je obvykle po prvních pěti lekcích a zveme na ni jen rodiče. Na ní potrénujete všechno, co jste se doposud naučili. Prosincový Vánoční ples už je velkou společenskou událostí, na kterou můžete pozvat příbuzné i známé. I pro ně bude připravený program. Nezapomeňte na vhodné oblečení!

Jaký je rozdíl mezi prodlouženou a plesem?

Prodloužená je první příležitostí, kde můžete rodičům předvést, co jste se v tanečních kurzech naučili. Jde o slavností událost menšího rozsahu. Ples – na závěr podzimní a jarní částí sezony – je určený i pro širší veřejnost. Jsou pozvaní i další hosté, má taneční program, včetně ukázek tanců, tanečních exhibicí, předtančení. K tanci i poslechu hraje velký orchestr.

Je možné v tanečních kurzech fotografovat?

Pro soukromé fotografování je nutné před začátkem lekce získat souhlas tanečního mistra. Na jednotlivých lekcích tanečních pro mládež je také přítomný náš profesionální fotograf a všechny fotky jsou poté volně k prohlédnutí a ke stažení na našem Facebooku. Na třetí, případně čtvrté lekci také vzniká společná fotografie, kterou si mohou účastníci koupit.

Co je to Gala Dinner?

Gala Dinner je společná večeře všech žáků, kterou připravujeme ve formě banketu nebo rautu. Během Gala Dinner vám objasníme základy estetiky a etikety, pravidla stolování a chování na gastronomických akcích. Dočkáte se přednášek i praktických ukázek, budeme flambovat, míchat koktejly, hovořit o chování v restauraci, na banketu, rautu…

Co to je River Party?

River Party je společenskou událostí na lodi, kterou pořádáme obvykle v průběhu června na Vltavě v Praze. Hraje živá hudba, můžete tančit, vychutnat si skvělé jídlo… Vstupenky jsou k mání už od začátku ledna a obvykle už v únoru hlásíme vyprodáno.

Chci po absolvování základních tanečních pokračovat. Je to možné?

Ano a my budeme jen rádi. Na klasické taneční navazují taneční speciálky, kde se naučíte nejen další nové tance, ale i nové figury k tancům, které už znáte.

Bude se mi v tanečních líbit?

My věříme, že ano. Průběh našich tanečních kurzů je pro většinu účastníků příjemným překvapením. Taneční hodiny je baví, těší se na ně. Ostatně, přečtěte ZDE si jejich reakce.

Časté dotazy týkající se tanečních kurzů pro dospělé a vysokoškoláky:

Chtěl/a bych se přihlásit do tanečních pro dospělé, ale nemám partnera / partnerku. Je to problém? Poradíte mi?

Do tanečních pro dospělé a vysokoškoláky přijímáme přihlášky opravdu pouze v páru. Pokud partnera na tancování nemáte, nemůžeme Vám v této chvíli poradit nic jiného, než hledat, hledat, hledat.. Ženy však mohou využít i našich kurzů SINGLE LADY DANCING pro sólo ženy.

Chceme se přihlásit do tanečních pro dospělé, máte ještě volno?

Aktuální situaci o obsazenosti kurzů najdete v tabulce zde.

Kdy (a do kdy) přijímáte přihlášky / Kdy se máme přihlásit, aby bylo ještě volné místo?

Zápis do kurzů pro dospělé a vysokoškoláky probíhá průběžně. Už dnes se tedy můžete hlásit do všech kurzů, které jsou na www.plaminek.cz vypsány. Obvykle jsou tam uvedeny kurzy alespoň s půlročním předstihem. Zápis trvá do okamžiku, kdy se kurz naplní, takže stanovit poslední termín nejde. Platí tedy:čím dříve, tím lépe… Obvykle se kurzy zaplní zcela, a protože dáváme přednost kvalitě před kvantitou, už nás pak nepřemluvíte. Doporučujeme tedy nenechávat přihlášení na poslední chvíli!

Nejbližší Vaše kurzy jsou už obsazené / nevyhovuje nám žádný z termínů. Kdy budou další?

Kurzy pro vysokoškoláky a dospělé začínají vždy ve třech trimestrech: PODZIM (říjen – prosinec), ZIMA (leden-březen) a JARO (duben – květen). Termíny následujících kurzů jsou obvykle již na www.plaminek.cz s předstihem cca ½ roku.

Termín, který nám vyhovuje, je obsazený. Jakou šanci zařazení do kurzu máme jako náhradníci?

Šance sice není velká, obvykle se přihlášení dostaví do kurzu, ale je to věc náhody. Pokud se s námi domluvíte, můžeme Vás kontaktovat ihned, jakmile bychom měli zprávu o stornu účasti někoho jiného.

Do jakého kurzu se máme přihlásit (začátečníci/pokročilí/velmi pokročilí)?

Tato otázka zaznívá často a je na ní velmi těžká odpověď. Obecná chronologie našich kurzů je tato: začátečníci (10 lekcí)=úroveň 1 – pokročilí (10 lekcí) =úroveň 2 – velmi pokročilí (10 lekcí) =úroveň 3. Mimo to máme i kurzy pro mírně pokročilé = úroveň 1,5 tj. něco mezi začátečníky a pokročilými a obdobně i pokročilé plus = úroveň 2,5. Stanovit přesně na jaké úrovni jsou Vaše znalosti a schopnosti a jak se rychle učíte je složité. V kurzech pro začátečníky učíme základní pohyby a nejjednodušší figury do 11 tanců (waltz, tango, valčík, foxtrot, polka, blues, samba, cha-cha-cha, rumba, jive, mazurka). Všechno, co se probírá v kurzu předchozí úrovně, se v prvé lekci následujícího kurzu podrobně opakuje – abychom si ve výkladu dalších nových věcí porozuměli. Záleží tedy pouze na Vašem zdravém sebekritickém hodnocení. Pokud je to kapacitně možné, umožňujeme přestup párům do kurzu vyšší či nižší úrovně, pokud jejich odhad nebyl úplně dokonalý. Nemůžeme to ale garantovat dopředu.

Moje kurzovné chce zaplatit zaměstnavatel v rámci bonusů. Můžete vystavit fakturu?

Samozřejmě ANO, fakturu pro Vašeho zaměstnavatele Vám rádi vystavíme. Po odeslání přihlášky nás kontaktujte a e-mailem nám zašlete kompletní fakturační údaje (název a sídlo firmy, IČ, DIČ, případně číslo objednávky pro zúčtování ve Vaší firmě). V e-mailu dále uveďte, kam má být faktura zaslána (zda stačí na sídlo firmy, nebo do Vašich rukou či na ekonomické či H.R. oddělení).
Chceme kurz dát jako dárek. Vystavujete dárkové poukazy? Jak na to?
Ano, dárkový certifikát Vám rádi ke kurzu vystavíme. Kontaktujte nás nejlépe telefonicky, domluvíme potřebné (na koho certifikát vystavit, kdy si jej vyzvednete, jak uhradíte kurzovné apod.)

Chodíme k Vám do kurzu a nemůžeme tento týden přijít na lekci v náš obvyklý den. Dá se lekce nahradit?

Pokud máme kurz stejné úrovně ve více termínech v týdnu – což většinou máme – tak ANO. Je ale potřeba se vždy konkrétně domluvit s vyučujícím předchozí týden, nebo kontaktovat naší kancelář, abychom dali pokyn kontrole u prezence náhradního kurzu.

Co to je Party klub Vaší taneční školy?

Pro stálé zákazníky máme připraven věrnostní program, tedy Party klub. Členové mají slevu na jednotlivé kurzy ve výši 400 až 700Kč, případně dostávají i bezplatně vouchery na nákup části vstupenek na naše akce. Členem se stává každý pár, který absolvuje troje kurzy za sebou (tedy třeba i 3x začátečníky). Členství ztrácí, pokud vynechá dvoje kurzy za sebou.

K čemu jsou u tanečních pro dospělé prodloužené a plesy?

Tyto akce pořádáme zvlášť pro kurzy pro mládež a odděleně pro kurzy pro dospělé. Slouží především k tomu, aby frekventanti kurzu měli možnost si protrénovat to co se do té doby naučili v kurzech.

Potřebovali bychom si procvičit to, co jsme se naučili, jakou máme možnost?

Každý kurz má tzv. prodlouženou, která je zhruba v polovině kurzu, a ples na konci kurzu. Jsou to akce, které jsou zvlášť pro kurzy pro mládež a zvlášť pro kurzy pro dospělé. Ty slouží k procvičení toho, co jste se naučili, a současně jako dobrá zábava! Mimo to pořádáme každý pátek a sobotu, vždy od 18h v EuroDanceCenter na Národní třídě pravidelné taneční čaje, které jsou právě tím, co hledáte.

Co to je River Party?

River party je obecně slavností společenská událost na lodi. River párty pořádáme v jarních termínech, obvykle začátkem června na parníku na řece Vltavě v Praze. Živá hudba, tanec, možnost povečeřet,… Vstupenky na River párty se prodávají již od začátku ledna, a v průběhu února je obvykle již vyprodáno.

Asi bychom chtěli výklad slyšet ještě jednou, případně si to vyzkoušet doma. Poradíte?

Určitě! Pro kurzy pro začátečníky a pokročilé jsme připravili výukové DVD „Taneční v kapse” za 299 Kč. Obsahuje výklad a ukázku pánských i dámských kroků všech tanců. Můžete si pořídit i stejnojmennou knížku, která obsahuje popis jednotlivých kroků v přehledných tabulkách (cena 89 Kč). Mimo to, ve spolupráci s firmou Popron, jsme pro Vás připravili i CD s taneční hudbou ke všem tancům – „Taneční” za 170Kč. Všechny tyto pomůcky můžete zakoupit kdykoliv u nás v kurzech, v našich pokladnách, v kanceláři a mimo to i ve většině specializovaných tanečních obchodech – v Praze např. Heller Dance & Fashion ve Vladislavově ulici, Elis v Praze 2, Na Smetance. Zde pořídíte také i další atraktivní tituly CD zahraniční produkce, ale počítejte s cenami od 600,- Kč za CD výše.

Jak nás hodnotili naši žáci v uplynulé sezóně?

Jak nás hodnotili naši žáci v uplynulé sezóně? Anketa